Γίνεται από…
Το λάδι με την ελιά, το ψωμί με το σιτάρι, το ξύλο με το δέντρο… Παιχνίδι συνειρμών, όπου το παιδί μαθαίνει την προέλευση προϊόντων ή αντικειμένων καθώς ενώνει τις κάρτες μεταξύ τους, σχηματίζοντας ζευγάρια.
Από τι γίνεται το μέλι; Από πού βγαίνει το λάδι; Ένωσε τις εικόνες μεταξύ τους και μάθε από τι παράγονται τα προϊόντα που χρησιμοποιούμε καθημερινά, στα ελληνικά και στα αγγλικά!
Περιέχει και εκπαιδευτική χειροτεχνία, µε την οποία τα παιδιά ζωγραφίζοντας και δημιουργώντας μαθαίνουν τα αντικείμενα του παιχνιδιού!
Περιεχόμενα
- 30 μεγάλα κομμάτια puzzle διπλής όψης.
- Εκπαιδευτική χειροτεχνία ζωγραφικής και ιχνηλασίας 40εκ. Χ 40εκ. Παραγόμενων προϊόντων.
- Παιδαγωγικός Οδηγός.
Ο Παιδαγωγικός Οδηγός που περιέχεται περιλαμβάνει δράσεις βασισμένες στις πιο σύγχρονες θεωρίες μάθησης, τις οποίες ακολουθώντας οι γονείς βήμα-βήμα μεγιστοποιούν το παιδαγωγικό όφελος του παιχνιδιού για το παιδί. Ο Παιδαγωγικός Οδηγός περιέχει επίσης δράσεις που βοηθούν παιδιά µε μαθησιακές δυσκολίες.